Suomen Sovittelufoorumi ry:n hallituksen yhteystiedot ja kokousajat

Suomen Sovittelufoorumi ry

Hallituksen puheenjohtaja

Timo Pehrman
FT, työyhteisösovittelija
timo.pehrman@innotimo.fi

Hallituksen jäsenet

Hannu Ahtinen
Työyhteisösovittelija
hannu.ahtinen@gmail.com

Birgit Autere
Ulkoasiainneuvos
birgit.autere@formin.fi

Jens Gellin
Työnohjaaja, sovittelija, Naapuruussovittelun keskus
jens.gellin@naapuruussovittelu.fi

Antti Heikinheimo
Laamanni, käräjätuomari
antti.heikinheimo@sovittelijat.fi

Synnöve Karvinen-Niinikoski
Professori (emerita)
synnove.karvinen@helsinki.fi

Mika Koskinen
Työyhteisö-, rikos- ja riita-asioiden, lähisuhdeväkivallan, koulu-, nuoriso- ja naapuruussovittelija, valmentaja
mika.koskinen@10times.fi

Pia Lappalainen
Työyhteisösovittelija, kouluttaja, lehtori/Aalto-yliopisto
pia.lappalainen@aalto.fi

Jonna Linnanahde
Työyhteisösovittelija, kouluttaja, varhaiskasvatuskentän sovittelun asiantuntija
jonna.linnanahde@gmail.com

Leena Saarela
Työyhteisösovittelija, kouluttaja, VERSO-kouluttaja
leena.saarela@sovittelumestarit.fi

Barbro Widing
Sovittelija
fnattifnatt@welho.com

Hallituksen asiantuntijajäsenet 2018

Maija Gellin
VERSO-ohjelma, ohjelmajohtaja
Lasten, nuorten ja työyhteisöjen sovittelun asiantuntija
maija.gellin@sovittelu.com

Vaula Haavisto
Perheasioiden sovittelu, FASPER-hanke
vaula.haavisto@sovittelu.com

Seppo Mäki
Työyhteisösovittelija, kouluttaja, coach
seppo.maki@vidi.fi

Marja Pelli
marja.pelli@marjapelli.fi

Anne Petroff
Työyhteisösovittelija/Aalto-yliopisto, VTM/sosiaalipsykologi
anne.petroff@aalto.fi


Kokousajat 2018

Hallituksen kokoukset 10.1., 12.3., 19.4., 11.6., 10.9. ja 26.11.

Yhdistyksen varsinaiset kokoukset 19.4. ja 26.11.

Kokouskutsut lähetetään erikseen.