Suomen Sovittelufoorumi ry:n hallituksen yhteystiedot ja kokousajat

Suomen Sovittelufoorumi ry

Hallituksen puheenjohtaja ja varapuheenjohtaja 2022

Pirkko Hämäläinen, suurlähettiläs
SSF:n hallituksen puheenjohtaja
rauhanvälitys, työyhteisösovittelu
pirkkomha@gmail.com
Antti Heikinheimo, laamanni
SSF:n hallituksen varapuheenjohtaja 
tuomioistuinsovittelu 
antti.heikinheimo@sovittelijat.fi 

Hallituksen jäsenet

Katja Ahlfors, päällikkö
Ulkoministeriön rauhanvälityskeskus
katja.ahlfors@formin.fi
Maija Gellin, FT, KM, ohjelmajohtaja 
varhaiskasvatus- ja opetuskentän sovittelu,  työyhteisösovittelu
maija.gellin@sovittelu.com
Mika Koskinen, valmentaja
työyhteisösovittelu, rikos- ja riita-asioiden sovittelu
mikakoskinen@kolumbus.fi
Camilla Marucco, FM, väitöskirjatutkija
naapuruussovittelu
camilla.marucco@utu.fi
Antti Pentikäinen, tutkimusprofessori
rauhanvälitys, #sovinto
antti.pentikainen@hdl.fi
Kristian Rintala, sovittelija
työyhteisösovittelu
Kirsi Saloranta, ohjelmajohtaja
#sovinto
kirsi.saloranta@hdl.fi
Pia Slögs, OTK, MA Restorative Justice
Naapuruussovittelun keskuksen päällikkö
pia.slogs@naapuruussovittelu.fi
Andreas Uthardt, varatuomari
työyhteisösovittelu
andreas.uthardt@gmail.com 

Hallituksen asiantuntijat 2022: Harri Hietala, Pia Lappalainen, Seppo Mäki, Timo Pehrman, Ismo Saario ja Kai Sauer

Kokousajat 2022

Hallituksen kokoukset: 10.1., 7.3., 25.4., elokuun kokous sovitaan erikseen, 3.10., 28.11.2022
Yhdistyksen varsinaiset kokoukset: kevätkokous 25.4. ; syyskokous 28.11.2022. Kokouskutsut lähetetään jäsenistölle erikseen.