Suomen Sovittelufoorumi ry:n hallitus

Suomen Sovittelufoorumi ry

Hallituksen puheenjohtaja ja varapuheenjohtaja 2023

Pirkko Hämäläinen, suurlähettiläs
SSF:n hallituksen puheenjohtaja
rauhanvälitys, työyhteisösovittelu
pirkkomha@gmail.com
Antti Heikinheimo, laamanni
SSF:n hallituksen varapuheenjohtaja 
tuomioistuinsovittelu 
antti.heikinheimo@sovittelijat.fi 

Hallituksen jäsenet

Maija Gellin, FT, KM, ohjelmajohtaja 
varhaiskasvatus- ja opetuskentän sovittelu,  työyhteisösovittelu, yhteisösovittelu
maija.gellin@sovittelu.com
Kethlin Lörincz, LLM, hankepäällikkö
Naapuruussovittelun keskus
kethlin.lorincz@naapuruusovittelu.fi
Eija Niitynperä, 
Antti Pentikäinen, tutkimusprofessori
rauhanvälitys, yhteisösovittelu, Carter School ja Mary Hoch Center for Reconciliation USA
antti@thinkpeacehub.org
Kristian Rintala, sovittelija
rikos- ja riita-asioiden sovittelu, työyhteisösovittelu, kansainvälisten lapsikaappausten sovittelu
kristian.rintala@iki.fi
Kirsi Saloranta, ohjelmajohtaja
#sovinto
kirsi.saloranta@hdl.fi
Pia Slögs, OTK, MA Restorative Justice
SSF:n kv-ohjelman johtaja
pia.slogs@sovittelu.fi
Andreas Uthardt, varatuomari
työyhteisösovittelu
andreas.uthardt@gmail.com 
Tuula Yrjölä, suurlähettiläs
Euroopan turvallisuus- ja yhteistyöjärjestön Etyjin päällikkö, Wien
tuula.yrjola@gmail.com

Kokousajat 2023

Hallituksen kokoukset: 
Yhdistyksen varsinaiset kokoukset: